Skąd te problemy z oddawaniem moczu?

Witam. Mam 21 lat. Zazwyczaj rano nie mogę się wysikać do końca i często muszę się nachylać do przodu, by wszystko leciało, a gdy już wydaje się, że skonczyłem - czuję, że nadal mam zapasy moczu i nadymam się, by wszystko wysikać. Zazwyczaj około 23-24 godziny idę przed snem oddać mocz, ale gdy wstaję rano, np. koło 9-10 - czuję, że bardzo chce mi się sikać i nawet nie zdążę uporządkować pokoju, muszę najpierw szybko pójść załatwić sprawę, gdzie czynność opisana wyżej zazwyczaj ma miejsce również. Nie pomijając faktu, który może być też ważny, aczkolwiek wstydliwy, zdaża mi się jeszcze onanizować... Co mi może dolegać? Jak to wyleczyć? Są może jakieś domowe sposoby? Wiem, że mają Państwo dużo podobnych listów, ale mam nadzieję, że znajdziecie czas na odpowiedz. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam.

Opisywane przez Pana dolegliwości mogą być objawem kilku schorzeń. Najczęstszym jest infekcja dróg moczowych. Chory ma wtedy uczucie niecałkowitego opróżnienia pęcherza moczowego. Infekcja może także umiejscowić się w gruczole krokowym - w Pana wieku jest to mniej prawdopodobne, ale nadal możliwe. Częstą chorobą, którą również należy uwzględnić jest kamica nerkowa. Zdecydowanie rzadsze są choroby polegające na zaburzeniach unerwienia pęcherza moczowego - tzw. pęcherz neurogenny.

Jeśli chodzi o diagnostykę, to na początek proponowałbym badanie ogólne moczu oraz jego posiew + USG brzucha wraz z narządami miednicy mniejszej. Kiedy te badania nie wskażą jednoznacznie na źródło Pana problemów, należy wdrożyć dokładniejszą diagnostykę i specjalistyczne badania urologiczne.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty