Problemy z oddawaniem moczu - czy coś się dzieje z moją prostatą?
Jestem mężczyzną i mam 38 lat i problemy z częstym oddawaniem moczu w ciągu dnia, w nocy w zasadzie nie ma problemu. Zrobiłem USG i pani podała wymiary prostaty 3,5 na 3,8 cm z drobnymi zwapnieniami wokół cewki moczowej, zrobiłem również PSA, wynik - 0,825ng/ml. Nie mam problemu ze strumieniem moczu, jest taki, jak zawsze. Czasami zdarzy się po oddaniu moczu upływ kilku kropel moczu, ale też zdarza się to od czasu do czasu. W czasie wakacji we Włoszech objawy prawie zanikły, po powrocie ponowiły się. Po stosunku seksualnym następuje również zwiększenie czestotliwości oddawania moczu przez kilkanaście następnych godzin. Są takie dni, że te obajwy prawie ustępują i są takie, kiedy bardzo mocno dają znać o sobie. Czy coś jest nie tak?

MĘŻCZYZNA, 38 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witamy!
Opisany objaw częstomoczu może mieć związek z zapaleniem pęcherza moczowego lub też zaburzeniem jego funkcji. Biorąc pod uwagę objawy oraz wyniki badań dotyczących gruczołu krokowego, wydaje się, że problem może nie dotyczyć prostaty.
W opisanej sytuacji w czasie nasilenia objawów wskazane jest wykonanie badania ogólnego moczu i ewentualnych badań dodatkowych, np. badań urodynamicznych.
Proponuję skonsultować problem z urologiem.
Redakcja abcZdrowie.pl