Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 6 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego miewam te problemy z oddawaniem moczu?

Dobry wieczór, co jakiś czas zmagam się z problemem z oddawaniem moczu, często zdarza się że czuję że chce oddać mocz ale nie mogę, pojawia się przy tym ból. Czasami także podobna sytuacja pojawia się po stosunku. Zdarza się to co około 2 tygodnie. Proszę o informację co to może być i gdzie się z tym udać?
MĘŻCZYZNA, 23 LAT 5 miesięcy temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

o ile u dojrzałych mężczyzn przy takich dolegliwościach można podejrzewać prostatę (a konkretnie tzw. przerost prostaty), tak u młodych problemy z oddawaniem moczu oznaczają zazwyczaj zakażenie dróg moczowych. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/zakazenia-ukladu-moczowego.

Inną przyczyną bywa zapalenie gruczołu krokowego – może dotknąć mężczyzn w każdym wieku. Powiększony gruczoł uciska wówczas cewkę moczową, wywołując ból, pieczenie i problemy z oddawaniem moczu. Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-gruczolu-krokowego-przyczyny.

Tego typu schorzenia mogą mieć podłoże bakteryjne oraz wirusowe – u młodych, aktywnych seksualnie mężczyzn problem ten powodować może dwoinka rzeżączki. Sugeruję więc niezwłoczne skonsultowanie się z internistą bądź z urologiem – być może posiew moczu wystarczy, by ustalić przyczynę pańskich dolegliwości, choć warto również wykonać badanie ultrasonograficzne.

Zachęcam do lektury artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/problemy-z-oddawaniem-moczu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy