Dlaczego moja sperma miewa kolor zielony?

Witam. Mam 22 lata i mam problem z oddawaniem moczu. Problem zaczął się kilka miesięcy temu. Objawiło się to zmniejszonym czuciem pęcherza. Nie czułem, że jest przepełniony i również po oddaniu moczu nie czułem jego opróżnienia. Problem jednak znikł samoistnie. Kilka miesięcy później pojawiła się zakrzepica odbytu, która została wyleczona przez lekarza proktologa za pomocą maści i nasiadowek. Jakieś 2 tygodnie temu problem z oddawaniem moczu powrócił. Muszę odczekać chwilę nim mocz zacznie lecieć, strumień jest słaby a końcówka wypływa raczej bezwładnie. Często wstaje w nocy by oddać mocz co raczej nigdy mi się nie zdarzało. Przez kilka dni brałem Furagine jednak nie pomogła ona w żaden sposób. Jaki może być powód takiego stanu? Czy to zapalenie prostaty? Dodam jeszcze, że nie odczuwam żadnego bólu ani podczas oddawania moczu czy też wytrysku. Utrudnione jest samo oddawanie moczu, bez pieczenia, szczypania czy też bólu. Sperma również czasem zmienia kolor na kolor zielony. Zamierzam udać się do urologa w ciągu kilku dni jednak chciałbym wiedzieć, mniej więcej, co może mi dolegać. Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

zarówno kolor spermy, jak i dolegliwości związane z oddawaniem moczu, w tym utrudniona mikcja czy brak odczuwania parcia na pęcherz, dość jednoznacznie wskazują na zakażenie układu moczowego o charakterze bakteryjnym lub rzeżączkowym. Więcej informacji odnajdzie Pan pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/zakazenia-ukladu-moczowego.

W tej sytuacji możliwe jest tylko jedno wyjście – wizyta u lekarza oraz badania moczu i/lub nasienia. Posiew powinien wskazać rodzaj patogenu, a także antybiotyk, na który wrażliwa jest bakteria. Sugeruję, by nie zwlekał Pan z podjęciem stosownych kroków – bez leków wypisywanych z polecenia lekarza jest mało prawdopodobne, by dolegliwości ustąpiły.

Być może także ten artykuł okaże się przydatny: https://portal.abczdrowie.pl/problemy-z-oddawaniem-moczu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty