Dlaczego mam to częste oddawanie moczu?

Od kilku miesięcy cierpię na częstomocz. Są momenty że jest spokój, a znowu od dwóch tygodni czuje że po oddaniu moczu mój pęcherz jest nie do końca opróżniony i dalej chce mi się siku. Badania moczu w porządku. Jaka może być przyczyna?
KOBIETA, 24 LAT 3 miesiące temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,

przyczyn częstego oddawania moczu jest wiele. Wśród nich wyróżnić można nie tylko stany zapalne cewki moczowej i pęcherza moczowego, ale również łagodny rozrost gruczołu krokowego (w przypadku mężczyzn), zapalenie nerek lub cukrzycę.

Samo badanie moczu może być niewystarczające, dlatego warto by było poszerzyć diagnostykę. O tym, jakie badania wykonać decyduje jednak lekarz na podstawie wywiadu lekarskiego. Podczas diagnostyki wykorzystuje się również badanie krwi, cytometrię, cytoskopię oraz badanie ultrasonograficzne.

Tę dolegliwość leczy się przyczynowo, dlatego tak ważne, aby znaleźć przyczynę zbyt częstego oddawania moczu. Zachęcamy do wizyty u urologa.

Temat ten został szerzej opisany w jednym z naszych artykułów, który znajduje się pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/czeste-oddawanie-moczu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty