Ból podczas próby stosunku

Witam. Mam problem, prawie 2 miesiące temu zaczęłam współżycie z chłopakiem, po pierwszym stosunku nie robiliśmy przerwy, ponieważ nie odczuwałam żadnego bólu. Kochaliśmy się praktycznie codziennie, nawet po 2 razy. Po kilku dniach (po 10 stosunkach) zaczęłam odczuwać ból podczas wsuwania penisa do pochwy, trwa on zawsze zaledwie kilka sekund, potem mija. Czasem robiliśmy kilkudniowe przerwy, ale ból nadal nie mijał. Co to może oznaczać? Czy trzeba zrobić po prostu dłuższą przerwę we współżyciu?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany przez Panią ból najpewniej związany jest z niedostatecznym nawilżeniem i rozluźnieniem pochwy. Proszę spróbować zwrócić większą uwagę na grę wstępną, a dolegliwości bólowe powinny minąć. Gdyby się tak nie stało, sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem.