Czy ból podczas stosunku może być spowodowany wielkością członka?

Witam, Czy ból kobiety podczas stosunku może być związany z wielkością członka mężczyzny ?

Dzień dobry,

W odpowiedzi na Pani pytanie zasadniczo można odpowiedzieć, że wielkość członka w zasadzie nie powinna być przyczyną bólu podczas stosunku, pochwa bowiem jest elastyczna i rozciągliwa. Przyczyn bólu podczas stosunku może być wiele, począwszy od przyczyn natury biologicznej (np. gruba i mocna błona dziewicza, która pomimo przerwania może wciąż dawać odczucie oporu i dyskomfortu czy np. budowa pochwy), które może Pani zweryfikować poprzez konsultację ginekologiczną. Druga grupa przyczyn bólu może mieć źródło w psychice i wynikać np. z braku wewnętrznej gotowości do podjęcia współżycia seksualnego, braku akceptacji własnego ciała, oporów przed seksem i seksualnością jako taką, itp.).
Jako, że oprócz pytania nie przekazała Pani innych informacji, bardziej szczegółowo opisujących problem, trudno jest stwierdzić, z jakiego powodu może Pani odczuwać ww. ból podczas stosunku. Z całą jednak pewnością może Pani odwiedzić ginekologa celem sprawdzenia medycznych potencjalnych przyczyn oraz seksuologa, w celu potwierdzenia/wykluczenia przyczyn, których źródłem może być Pani psychika.

Pozdrawiam
Maciej Rutkowski www.abovo.bialystok.pl