Już nie jestem dziewicą?

Hej, mam pytanie: ostatnio kochałam się z moim partnerem po raz pierwszy i poczułam na początku ból, poszła mi krew - czy to oznaka, że błona została przerwana? I czy to normalne, że podczas pierwszego stosunku nie miałam orgazmu?A, i mam jeszcze jedno pytanie: czy od pierwszego stosunku trzeba jakoś odczekać by moc się kochać znowu? Z góry dziękuję za odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Ból z towarzyszącym krwawieniem jest najczęstszym objawem przebicia błony dziewiczej. Z medycznego punktu widzenia dziewicą przestaje być kobieta, która odbyła pierwszy stosunek płciowy niezależenie od objawów występujących w trakcie defloracji. Niektóre kobiety mają bardzo cienką błonę, bądź też zajmującą niewielką powierzchnię przekroju pochwy co zwykle skutkuje mniej nasilonymi objawami lub też ich brakiem.
Orgazm podczas pierwszego stosunku jest przywilejem nielicznych kobiet. Silne doznania pojawiają się zwykle w trakcie kolejnych zbliżeń.
Jeżeli nie odczuwa Pani stałego bólu czy innych objawów alarmujących nie ma przeciwwskazań do kolejnych zbliżeń.

Pozdrawiam