Utrata dziewictwa przy seksie analnym

Witam chcemy z partnerką pierwszy raz spróbować seksu analnego jak powinniśmy się do niego przygotować.? Co jest ważne.? Dodam ze partnerka jest dziewicą czy jest jakieś ryzyko utraty dziewictwa.?

Szanowny Panie,

Seksualne kontakty analne uważane są w zakresie norm seksuologii klinicznej za całkowicie naturalne. Nie wydaje mi się jednak, aby podejmowanie kontaktów analnych przez kobietę niedoświadczoną w zakresie kontaktów genitalnych (pochwowych) było najlepszym pomysłem. Ostatecznie to zawsze partnerzy decydująo wprowadzanych do ich ARS AMANDI technik seksualnych. Zatem jeśli takie jest oczekiwanie partnerki, to dodam, że przy takich kontaktach konieczne jest użycie prezerwatywy ze względów epidemiologicznych (zakażenie drobnoustrojami bytującymi w odbycie). Warto też użyć lubrykantu, gdyż w okolicach odbyty nie ma gruczołów, które produkowałyby wystarczającą ilość wydzieliny śluzowej umozliwiajacą taki rodzaj stosunku seksualnego. Jeśli w czasie Państwa kontaktów nie zostanie przerwana błona dziewicza, to partnerka nadal pozostanie dziewicą (w ujściu pochwy nadal będzie znajdować sięfragment śluzówki nazywany błoną dziewiczą)

Serdecznie pozdrawiam

Justyna Holka

Dzień dobry!

A jak rozumie Pan dziewictwo? Zdaniem wielu osób jest to także stan psychiczny, związany z faktem, że nigdy się nie współżyło. Seks analny jest formą współżycia i osoby takie można uznać za aktywne seksualne.

Jeśli zaś ma Pan na myśli błonę dziewiczą - może ona ulec przerwaniu podczas seksu analnego, ale nie musi. Jest jednak także możliwe, aby kobieta-dziewica w ogóle nie posiadała błony dziewiczej, urodziła się bez niej bądź została ona przerwana np. podczas używania tamponów, uprawiania sportu itp.

W temacie przygotowania się do stosunku polecam np. książkę "Radość seksu analnego".

Pozdrawiam!