Dlaczego odczuwam ból przy współżyciu?

Dlaczego odczuwam ból przy współżyciu? Jest gra wstępna jestem podniecona pochwa nie jest słucha a mimo to jak mój partner "wjedzie" członkiem to odczuwam straszny ból

Sylwia Osada Psycholog, Konin

Witam,
przyczyn może być kilka. Zarówno o podłożu somatycznym - i w tym wypadku sugerowałabym konsultację z lekarzem ginekologiem w celu stwierdzenia potencjalnych nieprawidłowości - jak i o podłożu psychogennym. W tym drugim przypadku mówimy o bolesnym współżyciu. Finalne zdiagnozowanie tego problemu powinno mieć miejsce w gabinecie seksuologicznym, najlepiej u psychologa z tą specjalizacją. Oczywiście lekarz seksuolog również może stwierdzić taką diagnozę. Ale potrzebne są dodatkowe informacje, które należy uzupełnić przed finalnym diagnozowaniem. Jeśli takowe się potwierdzi proces leczenia polega na psychoterapii mającej na celu znalezienie źródła tego problemu i poradzenie sobie z nim. Pozdrawiam