Dlaczego podczas penetracji odczuwam ból?

Mam 19 lat i obecnie jestem w trzyletnim związku. Współżyje od 16 roku życia i nigdy nie miałam żadnych problemów. Ostatnio nie odczuwałam przyjemności z penetracji, a nawet towarzyszył mi lekki ból. Poszłam do ginekologa, a stwierdził on małe zapalenia oraz przepisał tabletki. Ból minął ale nadal nic nie czułam. Zawsze dbam o dobre nawilżenie i grę wstępna ze swoim partnerem, ale podniecenie mija gdy dochodzi do penetracji, bo nie sprawia mi to takiej przyjemności jak kiedyś. Nie wiem co robić, proszę o pomoc.

Witam serdecznie. Jeśli infekcja została zaleczona i nie istnieją przyczyny somatyczne, być może Pani dolegliwość ma podłoże psychologiczne. Seksualność kobiet bardzo silnie wiąże się ze sferą uczuciowości, poczuciem bezpieczeństwa i zaufaniem do partnera. Czasem konflikty, napięcia, nieporozumienia z partnerem, czy nawet zwykły stres dnia codziennego prowadzą do niemożności cieszenia się seksem.

http://www.slomka.org/