Sucha pochwa podczas gry wstępnej

Witam. Mój problem polega na tym,że gdy podczas gry wstępnej chłopak mnie całuje i dotyka to czuję się bardzo bardzo podniecona,ale pochwa jest bardzo sucha. Co skutkuje ze potem penis nie chce "wchodzić" do pochwy :( Pozdrawiam

Dzień dobry.

Przyczyn opisanego problemu może być kilka.

Możliwe, że pomimo "intelektualnej" gotowości do współżycia psychicznie nie jest Pani na nie gotowa (jest Pani w końcu bardzo młodą osobą) - być może podświadomie obawia się Pani np. niechcianej ciąży, obawia się Pani czy spełni oczekiwania partnera, czy też po prostu zbyt zadaniowo podchodzi Pani do współżycia.

Możliwe też, że gra wstępna prowadzona przez partnera trwa zbyt krótko, stąd niewystarczające nawilżenie.

Tak czy inaczej - od strony "technicznej" problemowi dość łatwo zaradzić - w aptekach można znaleźć lubrykanty, których zastosowanie może go rozwiązać. Niekiedy pary korzystają też z innych, naturalnych, można by powiedzieć, sposobów nawilżania, tzn. oralnego pieszczenia pochwy podczas gry wstępnej - ślina również może pełnić funkcję "wspomagającą" nawilżanie.

Na koniec uwaga, że rozpoczynając "dorosłe" współżycie warto pamiętać o antykoncepcji.

Pozdrawiam.