Nieodczuwanie przyjemności z seksu i gry wstępnej przez dziewczynę

Ratunku co robić moja dziewczyna nie odczuwa przyjemności z sexu ani z gry wstepnej ... nie osiąga orgazmu a podczas stosunku leży jak kloda mimo moich starań niezależnie od nastroju czy sposobu jej zaspokojenia ( sex oralny, stymulacja dlonia czy klasycznie ) jest to moja pierwsza partnerka a ja jestem jej pierwszym partnerem ... oboje mamy po 21 lata... rozmowy i moja wyrozumialosc nie pomagają

Dzień dobry!

Wiele młodych dziewcząt w początkach życia seksualnego nie odczuwa dużej przyjemności ze stymulacji. Niekiedy określa się to jako "zespół nierozbudzenia seksualnego".
Zdecydowanie polecam czas, cierpliwość i stopniowe zbieranie kolejnych doświadczeń.
Istotne, jak sama dziewczyna ocenia sytuację. Czy chciałaby coś zmienić w Państwa współżyciu? Czy zastanawia się, co mogłaby robić inaczej? Jakie są jej przemyślenia i emocje w związku z seksem? Czy odczuwa strach, niepokój lub niechęć? Z czego wynika jej brak aktywności? Czy interesuje ją seks i seksualność? Zdarza się jej być podnieconą? Czy zauważa i rozpoznaje u siebie to uczucie? Czy sama potrafi je wywołać? ...

Zachęcam oboje Państwa do lektury licznych książek poradnikowych pisanych przez psychologów i seksuologów.

Pozdrawiam!

Dzień dobry.

Pana opis może wskazywać, że partnerka nie jest jeszcze gotowa do podjęcia seksu bądź nie jest gotowa do seksu z Panem. Skoro jesteście dla siebie pierwszymi partnerami, możliwe, że jej "żadne" doświadczenia seksualne skutkują swoistym zagubieniem w sytuacji intymnej, a Panu brakuje wiedzy i doświadczenia, by ją skutecznie pobudzić. Możliwe również, że zbyt wcześnie przeszliście do "grubego" seksu, pomijając wzajemne powolne poznawanie się - również w sferze intymnej - skutkujące brakiem wzajemnej satysfakcji.
Z Pana postu można również wnioskować, że dość mechanicznie i zadaniowo podchodzi Pan do seksu z partnerką.
Tak, czy inaczej, sugerowałbym konsultację seksuologiczną, podczas której moglibyście się trochę podszkolić i ocenić, czy nie robicie na przykład "zbyt dużych kroków."

Pozdrawiam