Czy to normalne, że partnerka lubi seks bez urozmaiceń?

Witam. Moja partnerka lubi tylko prosty seks... Bez żadnych urozmaicenia nie pozwala abym pieścil jej miejsca intymne czy to normalne??

Dzień dobry!

O co oznacza "normalne"? Normalne jest wszystko to, co akceptują oboje partnerzy. Być może partnerka sama czuje dyskomfort w związku ze swoimi zahamowaniami, kompleksami. Podobnie Pan - ma wątpliwości, zastanawia się, czy wszystko OK, czy Wasz seks nie jest zbyt nudny lub nijaki. Domyślam się jednak, że jesteście Państwo stosunkowo młodą parą, być może są to pierwsze doświadczenia erotyczne dziewczyny i stąd może wynikać, że wciąż jest na początku swojej drogi otwierania się na urozmaicenia, coraz większej odwagi, fantazji, odkrywania, poznawania swoich potrzeb seksualnych. Najprawdopodobniej wszystko, czego potrzebujecie to CZAS, CIERPLIWOŚĆ i wzajemna CIEKAWOŚĆ. Choć na początku rozmowy takie mogą nie być łatwo, warto w sympatycznej, bezpiecznej, romantycznej atmosferze rozmawiać o tym, jaki jest nasz seks, co nam się w nim najbardziej podoba, o czym marzymy, czego chcielibyśmy spróbować itp.

Pozdrawiam!

Witam, brak przyzwolenia na pieszczoty miejsc intymnych może wynikać albo z małego doświadczenia w seksie albo z nieśmiałości lub pewnych zahamowań w tej sferze.Proszę dać partnerce trochę czasu.Gdyby po wielu miesiącach współżycia i wzroście wzajemnej bliskości, rozwoju więzi i miłości problem nadal istniał sugeruję wspólną wizytę u Psychologa- seksuologa w celu przyjrzenia się sprawie.Pozdrawiam