Jakim preparatem można najbezpieczniej zwilżyć kobiecą pochwę?

Dzień dobry. Mam pytanie jakim preparatem można najbezpieczniej zwilżyć kobiecą pochwę? Partnerka moje nie współżyła przez długi czas i odczuwa ból podczas stosunku. Myślę że to wynika z zbyt suchej pochwy? Pozdrawiam

Witam,
Partnerka powinna odbyć konsultację ginekologiczną by wykluczyć inne przyczyny. Jeśli faktycznie problemem jest zbyt słaba lubrykacja, należy także odpowiednio wydłużyć grę wstępną.
Bezpieczne preparaty do nawilżenia pochwy to lubrykanty, czyli specjalne żele wyprodukowane do tego celu. Są one oparte na bazie wodnej, czasem silikonowej (te trudniej dostać, ale wolniej wysychają). Proszę nie stosować preparatów tłustych takich jak krem czy oliwka. Lubrykanty można nabyć w aptece, seks shopie, drogerii, a nawet większych hipermarketach.

Na rynku jest bardzo wiele żeli nawilżających. Jeśli używają Państwo prezerwatywy, koniecznie proszę wybrać te na bazie wody (beztłuszczowe). Najbezpieczniejsze są proste żele bez dodatku substancji zapachowych i bawiących. Pozdrawiam.