Stosowanie preparatu do wybielana zębów

Jakiś czas temu nabyłam zestaw do profesjonalnego wybielania zębów. Mam jednak pytanie, czy stosowanie go przez kilka dni z rzędu nie wpłynie negatywnie na szkliwo albo czy nie spowoduje powstania trwałych zmian w strukturze zęba itp.? Oto skład preparatu: Glycerin, Propylene glycol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Sparkle White, Sodium Saccharin, Mentha Piperita Oil, Sodium Percarbonate

Stosowanie preparatu do wybielania zębów zgodnie z zaleceniami producenta zdroworozsądkowo nie będzie miało negatywnego wpływu na stan Pani uzębienia.

Generalnie odradzamy stosowanie gotowych zestawów wybielających typu DIY (Do it Yourself – zrób to sam) z drogerii lub sklepów internetowych. To produkty, które niewiele mają wspólnego z profesjonalnym wybielaniem, ich działanie polega raczej na lekkim rozjaśnieniu. Co więcej, niektóre z tego typu produktów mają zbyt wysokie stężenie nadtlenku wodoru, co grozi naruszeniem struktury zębów, uszkodzeniem szkliwa i podrażnieniem okolicznych tkanek np. dziąseł. Jedyną profesjonalną i bezpieczną metodą wybielającą zęby do stosowania w domu jest metoda nakładkowa, gdy stomatolog wręcza Pani indywidualny zestaw nakładek wraz z żelem wybielającym o indywidualnie dobranym stężeniu. Zakłada się je głównie na noc.

Pozdrawiamy,
stankowscy.com.pl
facebook.com/badzbystry

Witam serdecznie,
Coraz częściej można usłyszeć o powikłaniach związanych z samodzielnym wybielaniem. Substancje zawarte w preparatach wybielających jeśli są używane nieprawidłowo, mogą być szkodliwego dla naszego zdrowia.
Jedynie wybielanie profesjonalne jest w pełni bezpieczne, wykonywane w gabinecie lub nakładkowo w indywidualnie dopasowanych przez lekarza nakładkach.
Jeśli chodzi o wybielanie domowe, to jeśli już decydujemy się je wykonywać, to powinniśmy ściśle trzymać się zaleceń z ulotki. Również jeśli chodzi o czas stosowania preparatu.