Jakie mogą być konsekwencje wybielania zębów metodą nakładkową?

Stosowałam wybielanie metodą nakładkową. Stomatolog zalecił mi wykorzystanie wszystkich 4 strzykawek, zajęło mi to 13 nocy. Na jedynkach i dwójkach mam teraz szare, jakby przezroczyste plamy, widoczne pod pewnym kontem. Jestem załamana. Preparatu nie stosuję dopiero od 2 nocy. Boję się, że zniszczyłam sobie zęby. Stomatolog twierdzi, że póki nie miną dwa tyg. od zakończenia wybielania, nie może nic powiedzieć... Czy możliwe, że wyrządziłam sobie nieodwracalne szkody na zębach?Za miesiąc mam ślub

Dzień dobry, proszę się nie obawiać. Prawidłowo stosowane wybielanie nakładkowe nie niszczy zębów, widoczne plamki mogą wynikać z przesuszenia szkliwa przez materiał wybielający i powinny zniknąć po kilku dniach od zaprzestania wybielania wskutek przywrócenia odpowiedniej hydratacji szkliwa.
pozdrawiam serdecznie
Grzegorz Gdula

Witam serdecznie,
O ile był dobrany odpowiedni preparat, nakładki wykonane indywidualnie do pani zębów i stosowała się pani do zaleceń lekarza/z ulotki, to absolutnie nie ma się czego obawiać. Wybielanie metodą nakładkową jest w pełni bezpieczne, a po zakończeniu szkliwo faktycznie może wyglądać na przesuszone, ze względu na działanie preparatu. Należy odczekać kilka dni aż szkliwo odpowiednio się nawodni i wtedy będzie widać pełny efekt wybielenia.