Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 9 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy wybielanie zębów może być nieszkodliwe?

Czy wybielanie zębów może być nieszkodliwe ? Jeśli tak, to w jaki sposób je wykonać. Jakie są najlepsze metody. Co ile je wykonywać. Interesuje mnie wszystko z tego zakresu Z góry dziękuję
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Domowe sposoby na bolący ząb

Najlepszym doradcą w tym zakresie jest stomatolog,który z całą pewnością po dokładnym zbadaniu jamy ustnej pomoże Pani i wyjaśni ,która z metod jest najbardziej odpowiednia.

Stomatolog, chirurg stomatologiczny i chirurg szczękowo-twarzowy.
0

Zależy, jaką metodę stosujemy. Tylko zabieg wykonywany pod nadzorem stomatologa jest nieszkodliwy i w pełni bezpieczny dla naszych zębów. Mamy tu na myśli metodę wybielania z użyciem lampy lub lasera oraz metodę nakładkową do stosowania przez pacjenta w domu. W pierwszej stomatolog nakłada na zęby żel wybielający zawierający nadtlenek wodoru lub nadtlenek karbamidu i aktywizuje go światłem lampy lub lasera. W tej metodzie rezultat jest od razu zauważalny i najbardziej spektakularny. W drugiej, stomatolog przygotowuje indywidualny zestaw nakładek, instruktaż ich stosowania, a pacjent samodzielnie wypełnia nakładki żelem wybielającym i nakłada je na noc lub na kilka godzin w ciągu dnia. Tym sposobem na efekty poczekamy 7-14 dni. Generalnie, zabieg wybielania zębów w gabinecie może być wykonywany nie częściej niż raz na 2 lata. Co do innych metod, to tutaj trzeba już bardziej uważać i podchodzić z dystansem. Wszelkie metody domowe typu soda oczyszczona, węgiel drzewny, sok z cytryny itp. nie wybielą zębów, możemy natomiast dokonać nimi nieodwracalnych zmian w obrębie szkliwa. Dlatego chcąc wybielić zęby, decydujmy się tylko na sprawdzone rozwiązania dostępne w gabinecie stomatologicznym.

Pozdrawiamy, stankowscybialach.p, badzbystry.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy