Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 1 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Domowe sposoby na bolący ząb

Nie ma domowych sposobów wybielania. Jedyną skuteczną i bezpieczną metodą jest wybielanie w gabinecie pod kontrolą stomatologa.

Stomatolog i członek prestiżowych organizacji stomatologicznych.
0

Witam. Najlepsze efekty uzyskuje się metodami stosowanymi przez dentystów ( wybielanie na jednej wizycie w gabinecie lub nakładkowe ) Pozdrawiam Krystyna Pikała

0

Skuteczne metody to wybielanie w gabinecie z akceleracją lampą lub laserem oraz żel z nakładkami do noszenia w nocy przez 2 tygodnie. Wszelkie metody dostępne w aptekach typu paski, pasty itp. zawierają bardzo małe ilościi środków czynnych i są zazwyczaj mniej skuteczne.
Adam Ziemlewski

0

To zależy, jaka jest przyczyna przebarwień. Niektórzy mają naturalny kolor bardziej siny lub bardziej żółtawy, a wpływa na to kolor zębiny, która prześwituje przez szkliwo. To zmienimy tylko licówkami. Inną przyczyną są osady np. od papierosów, kawy, herbaty, jedzenia, które usuniemy w gabinecie podczas higienizacji lub stosując dedykowane pasty do zębów. Kolejny krok to „drogeryjne” zestawy wybielające, jednak po pierwsze, nie można oczekiwać spektakularnego efektu, a po drugie, można nabawić się nadwrażliwości. Domowe sposoby typu węgiel aktywowany albo cytryna odpadają – uszkadzają szkliwo. Najlepiej zapytać stomatologa, jaką metodę wybrać. Gdy przebarwienia są dość spore, a nasze oczekiwania odnośnie bieli zębów duże, to możemy zdecydować się na profesjonalne wybielanie w gabinecie – metoda gabinetowa podczas jednej wizyty z naświetlaniem lampą lub laserem albo metoda nakładkowa z żelem wybielającym do stosowania w domu.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy