Kiedy można wykonać wybielanie zębów po ściągnięciu aparatu ortodontycznego?

Witam, chciałem zapytać po jakim czasie od ściągnięcia aparatu można wybielać zęby, jeśli nie można od razu to z jakiego powodu, oraz jaka jest najbardziej efektowna metoda wybielania w gabinecie. Dziękuję

Dzień dobry,
Przy zdejmowaniu aparatu musi być dokładnie usunięty klej i zęby wypolerowane co może spowodować ich lekką nadwrażliwość. Dlatego najlepiej jest odczekać kilka dni, na przykład tydzień. Zęby można wybielać w gabinecie laserem lub specjalną lampą, albo w domu. Wybielanie domowe tak zwane nakładkowe trwa dłużej. Pacjent dostaje nakładki i preparat do domu i zakłada nakładki z preparatem na zęby najlepiej na noc. Wynik wybielania można kontrolować i w razie czego po prostu zakładać kilka dni krócej lub dłużej. W gabinecie wybielanie zrobione jest w trakcie jednego posiedzenia. Najlepiej jest zdecydować, którą metodą wybielić zęby po rozmowie z prowadzącym lekarzem.

Po ściągnięciu aparatu ortodontycznego z zębów usuwany jest klej, uzębienie jest oczyszczane i polerowane, a więc może wystąpić delikatna nadwrażliwość. Zabieg profesjonalnego wybielania jest w pełni bezpieczny, aczkolwiek również może powodować przejściową, kilkudniową nadwrażliwość. Nie musi to być jednak regułą. Istnieją bowiem specjalne preparaty uszczelniające kanaliki zębinowe, które redukują nadwrażliwość podczas zabiegu wybielania oraz po nim np. te z nanohydroksyapatytem. Zalecamy je pacjentom z problemem nadwrażliwości zębów. W Pana sytuacji można również po prostu odczekać kilka dni, ponieważ nadwrażliwość po zdjęciu aparatu mija samoistnie. Jeśli chodzi o wybielanie w gabinecie, to najbardziej spektakularne rezultaty przynosi metoda wybielania z użyciem lampy LED lub lasera. Na zęby pacjenta nakładamy specjalny żel zawierający wysokostężony nadtlenek wodoru, który aktywowany jest światłem lampy lub lasera. W efekcie zęby są rozjaśnione nawet do kilku odcieni. Taka metoda przy odpowiednich nawykach (biała dieta, unikanie produktów przebarwiających zęby) pacjenta pozwala na najbardziej estetyczny i trwały rezultat. Warto również przed wybielaniem oczyścić zęby z kamienia nazębnego, czasem już taki zabieg pozwala uzyskać satysfakcjonującą zmianę ich odcienia.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl