Wybielanie zębów wodą utlenioną

Witam, Czy można wybielić zęby wodą utlenioną? Jeśli tak to jak trzeba to zrobić? ile tej wody trzeba wziąć czy na szczoteczkę? Jak w ogóle wygląda sposób wybielania zębów wodą utlenioną? Czy jest to sposób bezpieczny? Co się stanie jeżeli połknie się wodę utlenioną? Czy woda utleniona moze być szkodliwa dla organizmu jeżeli się ją wypije? Jeżeli tak to jakie mogą być konsekwencje połknięcia niewielkiej ilości wody utlenionej? Czy wybielanie zębów wodą utlenioną jest długotrwałe? Czy taki zabieg można przeprowadzić samodzielnie w domu? A może wybielanie zębów wodą utlenioną jest odradzane, albo wręcz niebezpieczne dla zdrowia? Proszę o poradę. Pozdrawiam :)

Lek. dent. MichaĹ WikliĹski

Teoretycznie jest to możliwe, jednak woda utleniona jest związkiem toksycznym i aplikowanie bezpośrednio na dziąsła lub też niezamierzone połknięcie może doprowadzić do poważnych problemów. To dla tego aplikowanie jakiegokolwiek preparatu z nadtlenkiem wodoru musi odbywać się pod okiem lekarza.
Następna kwestia to czas trwania takiego wybielania. Profesjonalne preparaty do wybielania zębów zawierają 30% stężenie nadtlenku wodory, podczas gdy w wodzie utlenionej jest to poniżej 3%. Wybielanie profesjonalnymi preparatami trwa czasami ponad tydzień, ile czasu zajęłoby to wodzie utlenionej ciężko określić.
Kolejna sprawa profesjonalne wybielanie zębów pod kontrolą lekarza kosztuje już od 150 zł (trzeba dobrze poszukać ale ostatnio natknąłem się na taką reklamę), średnia cena wybielania nakładkowego to ok 500 zł. Jaki jest sens samodzielnego stosowania wody utlenionej znając te fakty........

Żadna domowa metoda wybielania nie jest skuteczna i bezpieczna dla zębów i dziąseł. Efekt estetyczny zabiegu można osiągnąć tylko profesjonalnymi metodami wybielania pod nadzorem lekarza stomatologa.

Taką metodą z pewnością nie wybieli Pan zębów, natomiast naraża się na uszkodzenia choćby tkanek miękkich, w tym dziąseł. Nie należy jej połykać. Wodę utlenioną można co prawda doraźnie stosować w formie płukanki, ale rozcieńczając 1 łyżeczkę roztworu w minimum 50 ml wody. Wtedy ma działanie antyseptyczne i antybakteryjne, natomiast jako preparat wybielający nie zda egzaminu, ponieważ w takim stężeniu ma zbyt słabe działanie rozjaśniające. Jedyną bezpieczną i skuteczną metodą wybielania zębów w domu jest metoda nakładkowa. Nakładki przygotowuje na wymiar stomatolog i wraz z żelem wybielającym wręcza pacjentowi do stosowania np. na noc.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl