Domowe sposoby na afty

Witam. Nie znam takiej pasty, z reguły są to pasty bardziej lub mniej ścierne, które nie są przyjazne szkliwu. Najlepiej wybielanie powierzyć dentyście. Pozdrawiam Krystyna Pikała

0

Nie ma pasty wybielającej. Są tylko pasty ścierne które poprzez mechaniczne usunięcie osadów dają efekt pseudo wybielenia. Nie polecam.

Stomatolog i członek prestiżowych organizacji stomatologicznych.
0

Żadna pasta do zębów nie wybiela, ponieważ żadna nie posiada takich składników, które mogłyby tego dokonać, zwłaszcza w bezpieczny sposób. Tzw. pasty wybielające mogą jedynie optycznie rozjaśnić odcień zębów poprzez mechaniczne starcie (dzięki dodatkowi krzemionki lub sody oczyszczonej) zewnętrznych nalotów lub np. zabarwiać dziąsła na bardziej czerwony kolor, dzięki czemu uzyskujemy iluzję bardziej kontrastujących zębów. Substancją, która najsilniej wybiela zęby jest nadtlenek wodoru, którego używa się do wybielania zębów w gabinecie w odpowiednio wysokim, a jednocześnie bezpiecznym stężeniu. Nadtlenek wodoru jest obecny w niektórych pastach wybielających, ale w ilości zbyt małej, by można było mówić o rzeczywistym efekcie wybielenia.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty