Jaki lek na suchość pochwy?

Cierpie na suchość pochwy. Czasem podczas lub po stosunku pojawia się krwawienie. Dolegliwość powoduje dyskomfort podczas stosunku. Próbowałam żeli i lubrykantów, ale to tylko chwilowa poprawa. Konieczna jest wizyta u lekarza czy istnieje odpowiedni lek bez recepty, który pomógł by mi na stałe?

Najlepiej parafina z wazeliną w stosunku 1:1. Jest gotowy preparat z seri Deumovane. Można też zamówić zrobienie takiej substancji w aptece. Taki preparat jest bez recepty. Składniki nie uczulają a ponieważ jest to substancja tłusta - nawet przy długim stosunku - nie wysycha i nie gęstnieje jak preparaty rozpuszczalne w wodzie.