Dlaczego moja pochwa swędzi podczas stosunku?

Witam . Mam 19 lat i od nie dawna zaczęłam współżyć ze swoim chłopakiem , kochaliśmy się 3 lutego po raz pierwszy ( byłam dziewicą) i do 19 lutego było już ok.5 razy i tu zaczyna się problem ponieważ nie czuję satysfakcji z seksu , gdy wchodzi boli mnie chwilkę , później przestaje bo robie sie nawilżona ale nie czuje zadnej przyjemności , czuje lekki ból i umiem dojść łachtaczką to jedyny plus , od 2 dni piecze i swiędzi mnie pochwa czuję się jakby była obtarta /poparzona . Kochamy się w gumce.

Dzień dobry!

Swędzenie i ból może być wywołane np. infekcją lub własnie otarciami, mikrourazami ścian pochwy. Mogą one powstawać np. na skutek zbyt częstego lub zbyt intensywnego współżycia lub penetracji bez dostatecznego nawilżenia pochwy. Odpowiedź może dać Pani prowadzący lekarz ginekolog po badaniu.

Początki życia seksualnego naturalnie różnią się różnego rodzaju trudnościami. Osiąganie przyjemności z seksu dla większości kobiet jest procesem, wiąże się ze stopniową nauką, wymaga pozytywnego nastawienia i cierpliwości. Zachęcam np. do lektury książek poradnikowych dot. kobiecej seksualności, m.in. orgazmów.

Pozdrawiam!

Witam . Konieczna wizyta u ginekologa, prawdopodobnie ma Pani obtarcia pochwy i może wytworzyć się stan zapalny. Proszę powstrzymać się chwilowo od stosunków seksualnych. Lekarz zapisze Pani jakieś preparaty leczące lub łagodzące objawy. Po wyleczeniu warto stosować podczas wpólżycia z prezerwatywą preparaty dodatkowo nawilżające pochwę aby nie doprowadzić do ponownego obtarcia np żel Feminum. Pozdrawiam