Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 3 7 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego podczas stosunku boli mnie pochwa?

Witam, Mimo że nie jestem dziewicą przy stosunku czuję ból, jakby pochwa się rozrywała. Ból jest tylko na początku, potem mija. Stwierdzono u mnie małą nadżerkę, ale obecnie nie jest ona „aktywna” - może jednak doszło do jakiegoś zakażenia? Bardzo dbam o kwaśne pH pochwy, stosuję probiotyki i po miesiączce profilaktycznie pałeczki kwasu mlekowego dopochwowo. Nie wiem jakie jest podłoże tego bólu. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witam!
Taki ból wskazuje raczej na infekcję niż inne schorzenie narządu rodnego. Może mieć również związek z niedostatecznym nawilżeniem pochwy w momencie stosunku, co może mieć podłoże zarówno hormonalne, jak i być wynikiem zbyt krótkiej gry wstępnej czy niewystarczającej czułości ze strony partnera.
Jeśli użycie dodatkowego lubrykatu nie przyniesie Pani ulgi lub gdy wystąpią dodatkowe objawy świadczące o infekcji (plamienia, brązowy śluz, kolorowe, cuchnące wydzieliny, ból podbrzusza, podwyższona temperatura) należy udać się do lekarza ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy