Czy jest jakieś ryzyko zapłodnienia u 20-latki?

Witam, mam takie pytanie, od ponad 2 lat stosuje antykoncepcję hormonalna (plastry evra) okres od tamtego czasu jest regularny i pojawia się w planowanych dniach, wszystko jest tak jak powinno być, postanowiłam rozpocząć współżycie że swoim chłopakiem, 2 dni temu był ten dzień, seksem nie można tego nazwać bo było to tylko przerwanie błony dziewiczej i koniec! Lecz od tamtej pory strasznie boli mnie brzuch, ten ból oscyluje w podbrzuszu. Czy to są sygnały do obawy? Czy powinna to być jakakolwiek obawa?
KOBIETA, 20 LAT 7 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

dolegliwości, które Pani odczuwa mogą mieć związek z przerwaniem błony dziewiczej oraz rozpoczęciem aktywności seksualnej. Gdyby jednak bóle utrzymywały się, pomimo upływu czasu, to trzeba będzie udać się do ginekologa i wykonać rutynowe badania, dzięki którym lekarz będzie mógł ocenić, czy wszystko jest w porządku.

W obecnej sytuacji nie ma ryzyka zapłodnienia. Jest Pani chroniona plastrami antykoncepcyjnymi.

Inne pytania z tej tematyki umieszczamy pod następującymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bole-po-przerwaniu-blony-dziewiczej,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/uczucie-po-przerwaniu-blony-dziewiczej,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-dlugo-trwa-gojenie-sie-po-przerwaniu-blony-dziewiczej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.