Czy ból brzucha i mdłości po pierwszym razie to oznaka ciąży?

Witam. Mam 18 lat i dwa dni temu dtraciłam dziewictwo z moim chłopakiem. Jednak żadne z nas nie pomyślało o zabezpieczeniu... przerwaliśmy stosunek nie trwał on nawet długo i nie doszło do wytrysku. Jednak jakoś tak boli mnie brzuch i dzis wieczorem zrobiło mi się niedobrze. Co o tym myślicie? Czy to możliwe zebym byla w ciazy i czy moge z tego jeszcze jakos wybrnąć?

Lek. Wojciech Zygmunt

Nudności i objawy ciąży zaczynają się dopiero po kilku tygodniach od zajścia w ciążę, także pani objawy prawdopodobnie mają charakter psychogenny w odpowiedzi na stres związany z taką możliwością. Szansa na zajście w ciążę jest niewielka, choć zależy oczywiście od okresu w jakim pani uprawiała seks (dni płodne występują zwykle w środku cyklu miesiączkowego). Pierwszym objawem ciąży jest zwykle spóźniające się 3-5 dni krwawienie miesiączkowe - wówczas polecam wykonać dla pewności test ciążowy. Pozdrawiam i życzę zdrowia.