Co znaczą te dziwne objawy?

Witam! Mam 19 lat i dwa tygodnie temu odbyłam swój pierwszy stosunek. W trakcie stosunku krwawienie było minimalne. Natomiast dwa dni poźniej dostałam ostrego krwawienia, które było silniejsze pierwszego dnia, natomiast później było już normalne jak na okres, (skrzepy itd.) nic nie bolało i nie boli nadal, tylko lekki dyskomfort po prawej stronie macicy. Ten "okres" utrzymuje się do tej pory. Miałam jeden dzień słabego plamienia. Robiłam wczoraj test ciążowy i wyszedł negatywnie. Co to może być? Planuje udać się w tym tygodniu do ginekologa, ale mimo wszystko martwię się cały czas. Dodam jeszcze ,że ostatni okres miałam 2 i pół tygodnia wcześniej a rzadko jest on nieregularny. Z góry dziękuję za odpowiedź!

Redakcja abcZdrowie

Witam,

krwawienia oraz plamienia po pierwszym stosunku seksualnym mogą być związane z przerwaniem błony dziewiczej oraz urazami, które wystąpiły na skutek współżycia.

W Pani przypadku objawy te trwają jednak zbyt długo. Zazwyczaj jest to bowiem jednorazowy incydent. Proszę jak najszybciej udać się do ginekologa, który po wykonaniu odpowiednich badań będzie mógł powiedzieć coś więcej.

Test ciążowy wykonany po dwóch tygodniach od stosunku powinien być już wiarygodny, dlatego opisane przez Panią krwawienia najprawdopodobniej nie mają związku z ewentualną ciążą. Przyczyn długotrwałego krwawienia po stosunku może być wiele. Polipy szyjki macicy, nadżerka, endometrioza to tylko niektóre z nich.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdzie Pani po kliknięciu w poniższe linki: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-dlugie-krwawienie-po-pierwszym-razie, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-kilka-dni-po-pierwszym-stosunku-czy-to-normalne, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-dlugo-moze-utrzymywac-sie-krwawienie-po-pierwszym-razie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.