Co oznacza to krwawienie podczas pierwszego współżycia?

Dzień dobry, mam 28 lat. Jakiś tydzień temu zaczęłam współżyć pierwszy raz, za pierwszym razem mój partner nie był w stanie we mnie wejść z powodu dużego bólu, poleciało trochę krwi. Potem próbowaliśmy jeszcze kilka razy, ale bezskutecznie. Dziś po raz kolejny spróbowaliśmy i się udało, lecz bardzo zaczęłam krwawić, ból nie był duży, ale bardzo dużo krwi było i nadal krwawienie się utrzymuje. Wiem, że to dość normalne, że po pierwszych próbach takie coś występuje, ale jednak trochę się obawiam. Mija już jakieś 5 godzin i teraz byłam w łazience i nadal krwawienie jest. Nadmienie, że co jakiś czas wychodzą skrzepy w postaci glutowatej.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

podczas pierwszego zbliżenia seksualnego może pojawić się krwawienie związane z przerwaniem błony dziewiczej. Najczęściej jednak takie krwawienie jest niewielkie i ustępuje maksymalnie po kilku godzinach.

Jeśli więc krwawienie nadal się utrzymuje, to proszę koniecznie udać się do ginekologa. Takie krwawienie może być skutkiem urazu, otarcia podczas zbliżenia, a także objawem nadżerki szyjki macicy, polipów bądź endometriozy.

W naszym serwisie pojawiały się już podobne pytania od zaniepokojonych użytkowniczek. Odpowiedzi na nie znaleźć można poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-kilka-dni-po-pierwszym-stosunku-czy-to-normalne,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przez-jaki-czas-utrzymuje-sie-krwawienie-po-pierwszym-stosunku,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-dlugie-krwawienie-po-pierwszym-razie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.