Czy jest taka szansa, że jednak jestem w ciąży?

Mam 19 lat i minął dzień od mojego pierwszego stosunku. Nie zabezpieczaliśmy się. Nie miałam dni płodnym lecz niska szanse na zajście w ciąże. Wtedy podczas stosunku pojawiło się trochę krwi i boleści pod brzuchem, były one niewielkie. Minęło 20 godzin od stosunku i brzuch i okolice pod brzucha dalej mnie lekko bolą do tego doszła głowa. Krwawienia już nie ma. Ale moje miesiączki są nieregularne i nie mam ich od 2 miesięcy przez co boje się, że jestem w ciąży mimo, że chłopak „skończył” nie we mnie. Czy jest taka szansa?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

ryzyko zajścia w ciążę w wyniku stosunku bez zabezpieczenia istnieje zawsze. W przypadku nieregularnych cyklów miesiączkowych jest to trudne do oszacowania, ze względu na problem z wyznaczeniem dni płodnych.

Mimo braku wytrysku wewnątrz pochwy, podczas stosunku mógł wydzielać się preejakulat, w którym również mogą być obecne plemniki. Jednak objawy ciąży nie pojawiają się dzień po stosunku, a znacznie później. Delikatne krwawienie i bóle podbrzusza odczuwane po pierwszym razie to skutek przebicia błony dziewiczej, a nie ewentualnej ciąży.

Za jakiś czas może jednak Pani wykonać test ciążowy, aby upewnić się, że nie doszło do zapłodnienia. Najwcześniej może go Pani zrobić po 14. dniach od stosunku.

Wiele naszych użytkowniczek miała podobne obawy co Pani. Przydatne mogą okazać się odpowiedzi udzielone pod podobnymi pytaniami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-po-pierwszym-razie, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-po-pierwszym-razie, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-ciazy-po-pierwszym-razie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.