Czy istnieje szansa, że jestem w ciąży?

Dzień dobry, mam 22 lata i nieregularne miesiączki, cykle w ciągu ostatniego roku trwały u mnie 30-37 dni. 33 dnia cyklu miałam stosunek w prezerwatywie, która wedle mojej wiedzy nie uległa uszkodzeniu, mój partner nie doszedł w środku. Aktualnie spóźnia mi się okres, jest 41 dzień cyklu i nie mam żadnych "przedokresowych obajwów". Zrobiłam dwa testy ciążowe 10 mlU/ml: jeden 6 i pół doby po stosunku, drugi 8. Oba wyszły negatywne. Czy jest szansa że jestem w ciąży. Jestem bardzo zestresowana, wiem, że to może wpłynąc na spóźniajacy się okres, ale nie mogę się nie stresować, ponieważ nie mogę pozwolić sobie teraz na ciążę. Bardzo proszę o poradę
KOBIETA, 22 LAT około miesiąca temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zabezpieczony stosunek seksualny pod koniec cyklu miesiączkowego niesie niewielkie ryzyko zajścia w ciążę. Ponadto wspomina Pani o nieregularnych miesiączkach, a one mogą wynikać między innymi z zaburzeń hormonalnych.

Testy ciążowe były jednak wykonane zbyt wcześnie i należałoby je powtórzyć, jeśli menstruacja nadal się nie pojawia. Zachęcamy do tego. W przypadku dalszego braku miesiączki konieczny jest kontakt z ginekologiem i znalezienie przyczyny takiego stanu.

Odpowiedzi specjalistów na podobne pytania znajdują się tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosunek-w-26-dniu-cyklu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wspolzycie-pod-koniec-cyklu-a-mozliwosc-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/test-ciazowy-8-dni-po-stosunku.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.