Przez jaki czas utrzymuje się krwawienie po pierwszym stosunku?

Witam, mam 18 lat i niedawno po raz pierwszy uprawiałam seks z chłopakiem. Minęło już 3 dni a ja nadal krawi, czy to znaczy że coś jest nie tak? Ile może utrzymać się krwawienie?

Pierwszym krokiem jest upewnienie się, że nie jest to "końcówka" krwawienia miesiączkowego. U niektórych kobiet występuje 1-2 dni przerwy, a następnie wydzielina pojawia się znowu.
Jeśli niewielka ilość krwi występuje w okresie okołoowulacyjnym - również nie ma powodów do niepokoju, jednak zazwyczaj takie plamienie trwa 1 dzień.
Krwawienie może być efektem endometriozy, nadżerki lub otarć spowodowanych niedostatecznym zwilżeniem ściany pochwy podczas stosunku. Proszę udać się do ginekologa, aby wykluczyć powyższe przyczyny i ewentualną infekcję narządów rodnych.