Co oznacza takie plamienie po pierwszym stosunku?

Potrzebuję pilnie pomocy, bo jestem bezradna. W Piątek na imprezie doszło do mojego pierwszego stosunku. Nie chciałam tego, ale czasu nie cofne. Partner przez większość czasu miał założoną prezerwatywę, chociaż nie pamiętam dokładnie.. Stosunek byl w dni niepłodne, 10 dni od planowanego okresu. Dzisiaj dostalam rano plamienie o lekko brązowej barwie ale było w sumie tego trochę. Kompletnie nie wiem co robic, nie mam żadnych objawow ciąży, ale strasznie się stresuje, proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

brązowe plamienie, o którym Pani wspomina z pewnością nie jest objawem ciąży. Skoro stosunek miał miejsce kilka dni wcześniej, to minęło zbyt mało czasu, aby można było dopatrywać się pierwszych symptomów ciąży.

Wydzielina najprawdopodobniej związana jest z pierwszym stosunkiem seksualnym i przerwaniem błony dziewiczej. Choć niepokojące jest to, że pojawiła się ona kilka dni po współżyciu, gdyż najczęściej dochodzi do krwawienia bezpośrednio po pierwszym zbliżeniu.

Inną możliwą przyczyną brązowego plamienia jest nadżerka szyjki macicy lub zaburzenia hormonalne. Warto więc byłoby skonsultować się w tej sprawie z ginekologiem i wykonać podstawowe badania ginekologiczne.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami specjalistów znajdzie Pani po kliknięciu w linki: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowa-wydzielina-z-pochwy-po-pierwszym-stosunku-seksualnym, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dziwne-uplawy-po-pierwszym-stosunku-czy-to-ciaza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.