Co może znaczyć dziwne uczucie parcia na pęcherz?

Witam. Mam problem. Od 4 dni a przy tym od rozpoczęcia się okresu mam dziwne uczucie parcia na pęcherz, częściej oddaje mocz a po jego oddaniu mam dziwne uczucie w cewce moczowej. Nie ma zależności co zjem i wypij.
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

parcie na mocz może być skutkiem schorzeń ginekologicznych lub chorób układu moczowego.

Do przyczyn ginekologicznych zaliczane są infekcje intymne o charakterze bakteryjnym czy rzeżączka, a także inne choroby weneryczne, w tym chlamydioza czy rzęsistkowica. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/bakteryjne-i-pierwotniakowe-choroby-weneryczne.

Dolegliwości związane z nadmiernym parciem na pęcherz bywają spowodowane także chorobami układu moczowego. Najczęściej jest to zapalenie pęcherza moczowego, na które narażone są zwłaszcza kobiety. O tym schorzeniu może Pani przeczytać w naszym materiale: https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-pecherza-moczowego.

Może Pani kupić w aptece bez recepty preparat wspomagający funkcjonowanie dróg moczowych na bazie żurawiny i witaminy C, jeżeli jednak okaże się nieskuteczny, a dolegliwości ulegną nasileniu będzie to znak, że należy skontaktować się z lekarzem.

Szerzej problem bolesnego parcia na pęcherz omawia ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/bolesne-parcie-na-mocz.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty