Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 4 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Parcie na pęcherz a nawracające stany zapalne

Czy konsekwencją powracających zapaleń pęcherza może być uczucie parcia na pęcherz - które mi pozostało? Lekarz stwierdził objawy OAB. Przepisał Betmigę 50. Dodam, że obecnie ilość mikcji to 5 dziennie. Występuje u mnie jedynie parcie na pęcherz, czasem pulsowanie cewki moczowej. Czy uda mi się wyleczyć?
MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Trudno mi wyrokować czy objawy ustąpią bez możliwości oceny badań dodatkowych. Na pewno uczucie parcia na mocz może wyniać z nawracających infekcji pęcherza moczowego w przeszłości.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy