Co robić z tym ciągłym parciem na pęcherz moczowy?

Dzień Dobry, od trzech dni czuję silne parcie na pęcherz i potrzebę ciągłego oddawania moczu. Podczas mikcji okazuje się jednak, że oddaję niewielkie ilości moczu wbrew temu, co odczuwam. Niedługo po wizycie w toalecie znowu zaczyna narastać uczucie, że muszę siku. Nie mam innych objawów typu ból brzucha, pieczenie czy ból podczas oddawania moczu, nie zwiększyłam też ilości wypijanych płynów. Wcześniej byłam u ginekologa z dziwnym dyskomfortem i bólem, jednak wykluczył infekcje mówiąc jedynie o suchości miejsc intymnych i zmienionym pH, poza tym ok. Po tej wizycie zaczęły się problemy z pęcherzem. Nawet jak wezmę kilka łyków picia to już mam wrażenie, że zaraz muszę iść do łazienki. Zażywam neoFuraginę MAX (na razie 2 dzień), nie wiem czy to coś pomoże. Czy to może być zapalenie pęcherza czy jednak inna przyczyna? Martwię się, że to coś poważnego i że to parcie nie minie. Nie wiem, czy czekać i obserwować czy zgłosić się do lekarza - a jeśli tak to najpierw internista czy od razu urolog?
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry, w sytuacji występowania ciągłego parcia na mocz warto byłoby w pierwszej kolejności wykonać jego badanie, ponieważ może to świadczyć o zapaleniu dróg moczowych (innymi objawami mogą być pieczenie cewki, ból w okolicy lędźwiowej, krwiomocz, nieprzyjemny zapach). W tym celu należy udać się do lekarza pierwszego kontaktu, wypisze on odpowiednie skierowanie, a na podstawie wyników dobierze odpowiednie leczenie.

Istnieje również kilka innych schorzeń, których objawem jest częste opróżnianie pęcherza/parcie np.: rak cewki moczowej, choroby weneryczne czy obecność kamieni moczowych, w przypadku ich podejrzeń wskazana jest wizyta u urologa.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/przeziebiony-pecherz-bolesny-problem

https://portal.abczdrowie.pl/pecherz-moczowy

https://portal.abczdrowie.pl/pecherz-moczowy-schemat

https://portal.abczdrowie.pl/jak-chronic-swoj-pecherz

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty