Co robić z tym ciągłym parciem na mocz?

Witam, mam problem z nagłym parciem na mocz w ciągu dnia, stosowałem urosept, ale nie pomógł, zrobiłem badanie moczu – wyniki: barwa – słomkowy, przejrzysty, ph – 5.0, ciężar – 1.024, białko – nieobecne, glukoza – nieobecna, urobilinogen – w normie, bilirubina – nieobecna, ketony – nieobecne, nitraty – nieobecne. Osad: leukocyty – 2-4 w.p.w., nabłonki płaskie – pojedyncze w preparacie, składniki mineralne: szczawian wapniowy – nieliczne. Czy te wyniki są dobre, czy można zastosować jeszcze furaginę? mężczyzna l. 47
MĘŻCZYZNA, 47 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy,

parcie na mocz jest problemem, który może wynikać z różnych przyczyn. Z informacji, które zawarł Pan w pytaniu wynika, że pierwsze podejrzenie padło na infekcję dróg moczowych, ponieważ stosował Pan Urosept, a teraz zastanawia się nad przyjmowaniem Furaginu. Dołączył Pan wyniki badania moczu oraz jego osadu, z którego wynika, że raczej nie ma Pan infekcji dróg moczowych. Brak jest bowiem leukocytów, krwinek czerwonych, bakterii czy pasm śluzu. Można zatem stwierdzić, że brak jest infekcji bakteryjnej czy grzybiczej. Warto w tej sytuacji pomyśleć o konsultacji z lekarzem urologiem, który zleci może badanie USG pęcherza moczowego czy inne badania czynnościowe dróg moczowych (zbiórkę dobową moczu czy badanie klirensu kreatyniny). Dodatkowo warto pomyśleć, czy ten problem nie ma podłoża stresowego. Z tego też względu można zastanowić się, czy w ostatnim czasie miał Pan dużo nerwów w związku z życiem prywatnym czy zawodowym.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/bolesne-parcie-na-mocz

https://portal.abczdrowie.pl/infekcje-drog-moczowych-podstawowe-informacje

https://portal.abczdrowie.pl/krioterapia-a-prostata

https://portal.abczdrowie.pl/objawem-jakich-chorob-jest-czestomocz

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty