Jak leczyć ciągłe parcie na mocz?

Witam, od ponad dwóch lat zmagam się z problemem ciągłego parcia na mocz. Towarzyszy temu brak uczucia ulgi, gdy zacznę przeć mocniej wylatuję biała lepka gęsta wydzielina przy której odczuwam mocne pieczenie cewki moczowej, które utrzymuję się /- godzinę po wyjściu z toalety. Spożycie alkoholu nawet w małych ilościach potęguje ten problem i przyczynia się do jeszcze większego pieczenia i wydalania tej wydzieliny, zioła bądź płyny moczopędne również działają w ten sam sposób. Badania krwi i moczu oraz posiew moczu nic nie wykazały ,leczenie różnymi antybiotykami także nic nie pomogło. Wizyta u urologa oraz usg także nie pomogły, urolog przypisał mi leki na prostatę które także nic nie dały. Nie wiem czy to ważne ale pół roku przed tym problemem zakończyłem 3 letnią przygodę z siłownią w trakcie której stosowałem w o wiele większej ilości niż zalecane białko oraz kreatynę. Nie mam pojęcia co z tym dalej mogę zrobić, czuję się już bezradny. Liczę na odpowiedź co to może być za dolegliwość i co z nią dalej mogę zrobić. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Dzień dobry,

brak informacji o zleconych badaniach laboratoryjnych jakie były parametry tych wyników.

Brak informacji o diagnozie urologa z opisu Pana wynika, że wszystko jest w porządku a objawy są u Pana nie prawidłowe coś nie jest tak lub zostało coś przeoczone.

Proszę wykonać badanie wymaz z wydzieliny z cewki oraz badanie krwi morfologia z rozmazem, kreatynina, CRP, kwas moczowy, mocznik, badanie mocz ogólny.

Gdy oczyma Pan wyniki proszę o kontakt tutaj z informacją o wynikach w raz jakie używał Pan zioła, leki i wcześniejsze rozpoznanie urologa

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Rozumiemy Pana obawy związane ze stanem swojego zdrowia. Dobrze, że rozpoczęto już pewną diagnostykę. Jednakże, aby odnaleźć dokładną przyczynę takiej dolegliwości należałoby wykonać dodatkowe badania.

W pierwszej kolejności warto wykonać pełną morfologię wraz z CRP, oznaczenie poziomu kreatyniny, kwasu moczowego, mocznika, a także wapnia całkowitego oraz kortyzolu. Dodatkowo zalecone byłoby wykonanie dobowej zbiórki moczu z posiewem. Taka diagnostyka pozwoli wskazać, czy występują poważniejsze problemy z układem moczowym.

Proponujemy Panu ponowną konsultację z lekarzem urologiem, który po analizie wszystkich badań będzie mógł zdecydować o dalszej diagnostyce oraz leczeniu. Możliwe, że niezbędne będzie przeprowadzenie tomografii komputerowej układu moczowego.

Życzymy Panu szybkiego powrotu do zdrowia!

Zachęcamy również do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/bolesne-parcie-na-mocz

https://portal.abczdrowie.pl/czeste-oddawanie-moczu

https://portal.abczdrowie.pl/bol-pecherza-przyczyny-objawy-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.