Jak wyleczyć te objawy infekcji cewki moczowej?

Borykam się z problemami po infekcji układu moczowego. Występowało pieczenie cewki, pęcherza i ucisk nerek, objawy przeszły następnego dnia samoistnie, natomiast pozostał ucisk oraz dyskomfort w okolicach pomiedzy moszną a odbytem. Po 4 dniach przeszedł samoistnie. jednakże po około tygodniu sytuacja się powtórzyła tj. infekcja cewki, pęcherza. I znów to pieczenie/ucisk z okolicy pomiedzy moszną a odbytem, tym razem rownież pieczenie odbytu i jednodniowy hemoroid. Objawy wystepują falami, godzine jest ok godzine nie da sie usiedzieć. Wzwód bez zaburzeń czy boleści, wytrysk również ok, natomiast po wytrysku objawy się nasilają tj. pieczenie cewki powraca. Badanie moczu nic nie wykazało, posiew moczu porrannego również. Czy to prostata ? czy bardziej jakiś polip w ujsciu jelita rozsiewający bakterie?
MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Witamy,

Rozumiemy Pana obawy związane ze stanem swojego zdrowia. Bardzo dobrze natomiast, że wykonano już pewną diagnostykę pod kątem nawracających infekcji układu moczowo – płciowego.

Jednakże z racji odległości i braku możliwości przeprowadzenia wywiadu, trudno jest jednoznacznie ocenić Pana stan zdrowia. Istotne będzie odnalezienie przyczyny takich dolegliwości.

Stan zapalny błony śluzowej cewki moczowej najczęściej wywołany jest różnego rodzaju drobnoustrojami, głównie bakteriami. Zapalenie to najczęściej przenoszone jest poprzez kontakty płciowe.

Na pewno warto byłoby wykonać USG jamy brzusznej, aby sprawdzić stan funkcjonowania nerek i pęcherza moczowego. Prawdopodobnie może okazać się niezbędne badanie cewki moczowej za pomocą cystoskopu. Dzięki cystoskopii możliwe jest wprowadzenie do cewki i pęcherza specjalnego endoskopu i rzeczywista ocena badanego obszaru.

Zachęcamy do stacjonarnej wizyty u urologa, który po dokładnej analizie dotychczasowych wyników badań zdecyduje o dalszym postępowaniu i leczeniu.

Życzymy Panu szybkiego powrotu do zdrowia!

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/cewka-moczowa

https://portal.abczdrowie.pl/uszkodzenie-cewki-moczowej-objawy-przyczyny-i-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-cewki-moczowej-i-pecherza-moczowego

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty