Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 1 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mętny mocz może mieć związek z bólem jądra ?

Witam, od pewnego czasu zmagam się z pewnym problemem, a mianowicie, zaczęło się od mętnego oraz piekącego moczu i od niedawno zaczeło pobolewać mnie prawe jądro ( nie wyczuwam na nim żadnych nieprawidłowości ). Czy to może być jakieś zapalenie ? Czy ten mętny mocz może mieć związek z bólem jądra ?
MĘŻCZYZNA, 22 LAT około miesiąca temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

mocz powinien być jasny i klarowny, a choć zmętnienie nie zawsze musi oznaczać coś poważnego, to zawsze jest to wskazanie do wykonania podstawowego badania lub posiewu moczu. Z uwagi na dodatkowe dolegliwości, o których Pan wspomina, tj. pieczenie cewki moczowej i ból jądra, sugerowałabym, by nie zwlekał Pan z wizytą u lekarza. Na początek może to być internista, który zadecyduje o niezbędnych badaniach – być może okaże się to wystarczające – lub pokieruje Pana do urologa lub nefrologa.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/badanie-moczu-znaczenie-w-diagnostyce-chorob-normy.

Co do przyczyn zmętnienia moczu i bólu jądra oraz pieczenia w trakcie mikcji, to najczęściej wskazuje to na choroby układu moczowego – zapalenie pęcherza moczowego lub cewki moczowej. Niekiedy przyczyny mają głębsze podłoże niż stany zapalne i wówczas antybiotyk może być niewystarczający, a konieczne bywa poszerzenie diagnostyki, niemniej w Pana przypadku trudno to stwierdzić.

O bólu jąder i przyczynach tej dolegliwości przeczyta Pan pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/bol-jader-objawy-przyczyny-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy