Co mam robić z tym bólem jąder?

Witam pisze do Państwa ponieważ od 2 dni mam niepokojące symptomy odczuwam ból jąder który promieniuje do nóg. Mam również zaburzenia erekcji podczas stosunku.... i zaczął mnie lekko piec i boleć penis do tego tak jak bys w środku miedzy jądrami odczuwam dyskomfort w postaci pieczenia i bólu... dodam ze prowadzę aktywny tryb życia plus praca fizyczna... i zastanawiam się co to może być czy mogę prosić o jakas poradę ??

Redakcja abcZdrowie

Witam,

tak silne dolegliwości, jak ból jądra, zaburzenia erekcji, pieczenie i ogólny dyskomfort w okolicach genitaliów, wskazują na ostry stan zapalny, wymagający jak najszybszych konsultacji ze specjalistą – urologiem.

Niewykluczone, że źródłem Pańskiego problemu jest zapalenie prostaty lub najądrza, infekcja cewki moczowej lub żylaki powrózka nasiennego. Każde z tych schorzeń wymaga konsultacji lekarskich i jak najszybszego rozpoczęcia leczenia.

Więcej informacji na temat tych schorzeń odnajdzie Pan w naszych artykułach, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-najadrza-i-jadra oraz https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-gruczolu-krokowego-przyczyny.

By jednak precyzyjnie ustalić, co jest przyczyną bólu jąder, promieniującego do nóg, konieczne jest wykonanie badań – na początek może to być badanie moczu lub posiew, które może wskazać patogen w postaci bakterii (np. dwoinki rzeżączki lub Ureoplasma). W dalszej kolejności na pewno warto zrobić USG.

Być może pomocny okaże się także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/bol-jader-objawy-przyczyny-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.