Dlaczego mam ból jądra podczas erekcji?
Czasami odczuwam ból w okolicy jąder podczas porannej erekcji. Urolog w trakcie USG stwierdził, że mam zdrowe jądra i nie ma nic niepokojącego. Czy to normalne w takim razie?

MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam serdecznie,
skoro urolog po wykonaniu badania USG stwierdził, że nie widzi żadnych nieprawidłowości, to najprawdopodobniej nie ma powodów do obaw.
Czasem przyczyną bólu jąder może być nadmierne pobudzenie seksualne oraz zbyt długa erekcja, po której nie następuje swobodny wytrysk. Nagromadzenie spermy, która nie ma wówczas ujścia może doprowadzić do dolegliwości bólowych.
Bolesne erekcje nocne lub poranne mogą mieć również związek z intensywną masturbacją poprzedzającą daną noc. Warto mieć to na uwadze.
Przyczyny oraz leczenie bólu jąder zostało opisane w jednym z naszych artykułów, który znajduje się pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/bol-jader-objawy-przyczyny-leczenie.