Zapytaj lekarza

7 3 3 , 3 0 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

O czym świadczy ból jąder nasilający się podczas stosunku?

Witam,jaka może być przyczyna bólu lewego jądra, boli ciągle raz słabiej raz mocniej,juz drugi raz tak mam,dodam, że podczas stosunku ostatniego ból się nasilił i był ten dyskomfort.Mam 23 lat
MĘŻCZYZNA, 23 LAT 4 miesiące temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

choć trudno jednoznacznie określić przyczynę bólu jąder w Pańskim przypadku, to zdecydowanie nie należy ignorować tych dolegliwości – jądra odpowiadają za produkcję testosteronu i plemników, więc ich rola jest niebagatelna.

Ponieważ ból dotyczy jednego jądra – w dodatku lewego – to pierwszym, co się nasuwa są żylaki powrózka nasiennego. W przypadku tej dolegliwości charakterystyczny jest właśnie ból lewego jądra. Więcej informacji o tej chorobie w naszym artykule, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/dlaczego-powstaja-zylaki-powrozka-nasiennego.

Inne możliwe przyczyny bólu jąder to m.in. zapalenie jąder, będące np. powikłaniem nieleczonego zapalenia najądrzy. Choć schorzenie to pojawia się raczej u starszych mężczyzn, to również u młodych osób jest niewykluczone, choć w tej grupie wiekowej przyczyną stanu zapalnego są często choroby weneryczne (np. chlamydia). Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-najadrza-i-jadra.

Wskazane byłyby niezwłoczne skonsultowanie się z urologiem w celu potwierdzenia diagnozy i, co oczywiste, wdrożenia leczenia w jak najkrótszym czasie.

Być może zainteresuje Pana także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/bol-jader-objawy-przyczyny-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy