Czy będę mieć problemy z płodnością?

Witam. Cierpię na przewlekle zapalenie najądrza , lekarz urolog rozważa operacyjne usunięcie , czy po takim zabiegu mogą się pojawić problemy z płodnością ?
MĘŻCZYZNA, 28 LAT około miesiąca temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

prawdopodobieństwo problemów z płodnością istnieje również w przypadku nieleczonego zapalenia najądrza, dlatego konieczne jest podjęcie leczenia.

Leczenie przewlekłego zapalenia najądrza może polegać na antybiotykoterapii trwającej od 6 do 8 tygodni. Jeśli to nie pomaga rozważa się zabieg chirurgiczny podczas którego może nastąpić konieczność usunięcia najądrza bądź jądra. Na szczęście usunięcie jednego jądra nie musi wiązać się z bezpłodnością.

Proszę porozmawiać z lekarzem znającym Pańską historię medyczną o dokładnym przebiegu operacji oraz plusach i minusach takiego zabiegu. Z pewnością udzieli Panu wyczerpujących informacji.

Więcej na temat zabiegu przeczyta Pan w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/wyciecie-najadrza.

Pytanie o zapalenie jąder i najądrzy w kontekście płodności zostało zadane pod linkiem: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zapalenie-jader-i-najadrzy-a-bezplodnosc.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty