Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 3 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy wodniak jądra zaburza płodność?

Dzień dobry chciałam się zapytać czy jak mój chłopaka ma wodniaka to jest płodny czy nie bo staramy się o dziecko od 4 lat mój chłopak ma 35 lat a ja 21 lat i co to oznacza że wog nie będziemy mogli mieć dzieci ?
KOBIETA, 21 LAT 2 miesiące temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

wodniak jądra wpływa na ilość i jakość plemników, w związku z tym może osłabiać płodność. Prawdopodobnie związane jest to z zaburzeniami termoregulacji, która na skutek nagromadzonego płynu wokół jądra, zostaje zaburzona.

Wodniaki dzielimy na wrodzone i nabyte. Zdarza się, że wodniaki wrodzone znikają samoistnie do ukończenia pierwszego roku życia, dlatego w ich przypadku zaleca się obserwację, natomiast wodniaki nabyte wymagają interwencji chirurgicznej. Oprócz zaburzeń płodności mogą powodować problemy z poruszaniem lub przyczynić się do zmniejszenia rozmiaru jąder.

Podobne pytanie znajduje się pod linkiem: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-usuniecie-wodniaka-jadra-wplynie-na-plodnosc.

O skutkach nieleczonego wodniaka jądra można znaleźć informację tutaj: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skutki-nieleczonego-wodniaka-jadra-lub-powiekszonego-najadrza.

Więcej o wodniaku jądra przeczytają Państwo pod poniższym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/wyciecie-wodniaka. Zachęcam do lektury.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy