Czy wodniak jądra u 4-latka sam się wchłonie?

Witam. Czy wodniak jądra u 4 latka może się sam wchlonac? Czy jest to jeszcze możliwe czy udaje sie to tylko u niemowląt??? Czy trzeba wykonac operacje skoro jest niewielmi i i nie przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu???
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

wodniak jądra ma postać niebolesnego guza, powstałego wskutek gromadzenia się płynu w wyrostku pochwowym otrzewnej. Jest to stosunkowo częste powikłanie u niemowląt i bardzo często ulega samoistnemu wchłonięciu, dzięki czemu nie jest konieczny zabieg operacyjny.

Jednakże ów wyrostek pochwowy może ulec samoistnemu zamknięciu się między 1. a 2. rokiem życia dziecka. Jeśli po tym czasie wodniak jądra nadal będzie obecny, konieczny jest zabieg polegający na odciągnięciu płynu surowiczego i wycięciu osłonki pochwowej jądra.

Sam wodniak jądra nie jest niebezpieczny, jednak zaleca się usunięcie go, ponieważ defekt ten może powodować szereg problemów (jeśli nie teraz, to w przyszłości), w tym: obrzęk i bolesność jądra, a nawet – bezpłodność (z powodu zaburzenia funkcjonowania jądra).

Proszę niezwłocznie zwrócić się do pediatry, by pokierował Panią do specjalisty – chirurga dziecięcego – w celu ustalenia dalszego postępowania.

Więcej informacji o wodniaku jądra odnajdzie Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/wyciecie-wodniaka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty