Czy wodniak jądra mógł pęknąć?

Mam wodniaka jądra, lekarz urolog skierował mnie na operację, lecz czekam dopiero na termin (może być za miesiąc). Jądro do wczoraj było napięte i twarde, gdy wstałem dziś rano moszna jest miękka, a jądra prawie takie same. Wygląda tak jakby wodniak pękł. Czy to możliwe i czy mam kontaktować się ze swoim urologiem, czy może być to groźne dla zdrowia?

Taki stan jest możliwy. Może dojść do samoistnego pęknięcia wodniaka z opróżnieniem go wzdłuż kanału pachwinowego do jamy brzusznej. Taki płyn zostanie wchłonięty samoistnie w jamie brzusznej przez otrzewną i całkowicie zlikwidowany. Nie daje to żadnych dolegliwości, nie powoduje skutków ubocznych i może się zdarzyć w każdej chwili. Oczywiście radzę jeszcze w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z urologiem. On sprawdzi czy rzeczywiście wodniak uległ pęknięciu i wchłonięciu, czy rzeczywiście już nie jest potrzebny zabieg i jakiekolwiek inne leczenie.