Wodniak powrózka nasiennego u dziecka

Dobry Wieczór. Mam pytanko. Mam synka 4 latka od 4 dni przy wizycie okazało się że ma Wodniaka powróska nasiennego i za pół roku lekarz dopiero zlecił usg jąderek.Mam pytanie jak pwstaje taki wodniak i czy to jest do wyleczenia. Lekarz powiedział że to jest z przesilenia . Może powinnam jak najszybciej zrobić usg jąderek i nie czekać. Monika

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Wodniak jądra to nagromadzenie się płynu w niezarośniętym wyrostku pochwowym otrzewnej lub między osłonkami własnymi jądra. Dziecko powinno zostać skonsultowane ze specjalistą chirurgiem dziecięcym.