Powiększający się wodniak jądra

Mam problem, 10 lat temu zauważyłem, że jedno z jąder zaczyna mi się powiększać. Poszedłem do lekarza i na USG. Otrzymałem diagnozę: wodniak na prawym jądrze - trzeba operować. Teraz mam 58 lat, narośl na jądrze jest wielkości mojej pieści. Nie wiem co mam robić, boję się operacji. Nigdy mnie to nie bolało. Obecnie mi to zaczyna przeszkadzać. Proszę mi powiedzieć, co mam robić i czy można z tym żyć i jak długo to będzie się powiększać. Nie mam problemów z oddawaniem moczu.

MĘŻCZYZNA, 58 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Trzeba na pewno w tej sprawie skonsultować się z urologiem. To zapewne wodniak jądra (patrz strona: http://www.echirurgia.pl/jadra/wodniak_jadra.htm - tam też są opisywane techniki operacyjne). Wodniaki jądra leczy się tylko operacyjnie. Zabieg należy do zabiegów rutynowych, jest technicznie nieskomplikowany i zazwyczaj wykonywany w znieczuleniu przewodowym, czyli "do kręgosłupa". Powikłania to rzadkość. Trzeba jak najszybciej poddać się zabiegowi, gdyż wodniak może rosnąć do nieskończenie wielkich rozmiarów zniekształcając znacznie mosznę, penisa, a nawet utrudniając funkcjonowanie codzienne (włącznie z trudnościami w oddawaniu moczu). Proszę się skontaktować z urologiem, który podejmie decyzję co do dalszego postępowania.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty