Jak leczyć ból najądrzy?
Witam. Mam 28 lat i towarzyszy mi ból najądrza . Przy dotykaniu kulki na lewym jądrze jak mniemam która jest najadrzem nawet leciutki dotyk powoduje przeszywający ból . Jak sciskam tylko trochę mocniej to jestem bardzo wyraźnie wstanę wyczuć promień bólu który idzie przy lewej stronie brzucha po skosie do strony zewnętrznej . Ból jest bardzo mocny ,natomiast byłem u 3 urologów i każdy wynik USG był ok. Ból jest już sporo ponad rok . Mam problemy z odcinkiem lędźwiowym i częste w nim bóle . Stwierdzono mi również polineuropatie (uszkodzone włókna czuciowe w nogach obu) natomiast nie mam żadnych objawów neurologicznych jak mrowienie , drętwienie jedynie bolą mnie nogi podczas chodzenia w stopie i na odc do łydki włącznie . W skrócie im więcej chodzę tym bardziej bolą . Nie mam już pomysłu czy rzeczywiście trzeba wykluczyć problemy jądra a ukierunkować to na kręgosłup?

MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Dzień dobry,
możliwe przyczyny dolegliwości, które Pan zgłasza, wydają się być złożone i niejednoznaczne, a co za tym idzie, wymagają specjalistycznej diagnostyki i kolejnych konsultacji ze specjalistami. Na początek zasadnym wydawałoby się ustalenie powodów doskwierającego Panu bólu najądrzy, może warto przed kolejną wizytą u urologa zapoznać się z możliwymi przyczynami tej dolegliwości. W artykule podlinkowanym poniżej przeczyta Pan o czynnikach, które doprowadzają do stanu zapalnego najądrzy, np. cukrzyca, bakterie układu moczowego i inne. Być może zapoznanie z tymi przyczynami pozwoli Panu ustalić coś konkretnego. Drugą poważną kwestią jest zdiagnozowana u Pana polineuropatia, jest to jednostka chorobowa, która daje bardzo dużo objawów, co ważne związanych zarówno z odczuwaniem bólu jak i sprawnością ruchową. Wizyta u neurologa dawałaby Panu szansę na złagodzenie dolegliwości, ponieważ przy tej chorobie odnotowuje się skuteczne metody leczenia, a także być może wyjaśnienie niepokojącej Pana sytuacji z bólem najądrzy. Zapraszamy Pana do zapoznania się z artykułami poniżej, wierzymy, że zdobyta wiedza oraz konsultacje u specjalistów pozwolą Panu na podjęcie skutecznego leczenia i szybki powrót do zdrowia. Wszystkiego dobrego!
https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-najadrza-i-jadra
https://portal.abczdrowie.pl/usg-jader
https://portal.abczdrowie.pl/polineuropatie